Ортопедичне взуття для дітей повинне бути правильним
Спеціалісти стверджують, що ортопедичне взуття для дітей — найкращий варіант профілактики плоскостопості. Малюки ростуть дуже швидко. Здавалось, не так давно крихітка ледь могла повзати кімнатою, аж ось уже робить спроби стати на ніжки та зробити перший крок. Саме в цей час батькам слід придбати перші черевички для свого дитяти. Щоб зробити правильний вибір, який не зашкодить здоров’ю дитини, варто знати кілька важливих нюансів. Саме у цей період починається важливий етап формування правильної постави, який триватиме ще протягом 5-6 років. Правильно підібране ортопедичне дитяче взуття зробить цей процес комфортним та позбавить проблем у подальшому.
Дитяче ортопедичне взуття - не варто економити на здоров’ї
Інколи дорослі намагаються купити недорогі черевички, мотивуючи тим, що дитяча ніжка швидко росте. Дійсно, антропометричні показники у малюків змінюються швидко. Тому лікарі-ортопеди рекомендують змінювати взуття для малюків через кожні 6-8 місяців. За потреби це можна робити частіше. Важливо знати, що затісні, короткі чи маленькі моделі з неякісних штучних матеріалів не просто викликають дискомфорт. Вони можуть спровокувати розвиток багатьох захворювань:
- вальгусна стопа;
- вальгусне коліно;
- клишоногість;
- стопа плоско-вальгусна;
- вальгусна деформація великого пальця;
- кігтеподібні пальці;
- плоскостопість.
Щоб попередити ці вади, варто купити дитяче ортопедичне взуття, яке максимально відповідатиме віковим та анатомічним особливостям.
Яким буває профілактичне взуття для дітей?
Взуттєва промисловість виготовляє широкий спектр товарів дівчаткам і хлопчикам різного віку: яскраві, зручні сандалики, м’якенькі тапочки, босоніжки, чобітки для холодної пори року. Щоб купити профілактичне взуття для дітей, варто знати його ознаки:
- розмір. Він має відповідати розміру ступні. Черевички не повинні тиснути ніжку чи занадто вільно сидіти на ній;
- носок. Правильно підібрана модель мусить мати широкий заокруглений носочок, який захистить пальчики при ходьбі;
- підошва. Легка, гнучка та потовщена підошовка полегшить ходу малюка, амортизуючи кожен крок;
- задник. Задня частина повинна бути подовженою та надійно фіксувати гомілковостопний суглоб. Це є гарною профілактикою викривлень ніжки та неправильної постави;
- устілка. Найкращий варіант — вклеєна устілочка із супінатором, який гарантує анатомічно-правильну фіксацію та забезпечує однакове навантаження на всі м’язи ступні;
- каблук. Він повинен бути широким та не високим — 1-1,5 см;
- матеріал. Ортопедичне лікувальне взуття для дітей виготовляється з легкої натуральної сировини. Це може бути шкіра чи нубук.
Обираючи речі для малечі, радимо пам’ятати: якісне не може бути дешевим. Тож не варто економити на здоров’ї. Тим паче, що сьогодні є величезний асортимент якісної продукції.
Поєднуючи моду та турботу
Сучасні дизайнери пропонують широкий спектр комфортних моделей. Яскраве та легке літнє дитяче взуття при плоскостопії може бути не лише зручним, а й привабливим. Сандалі, босоніжки, кросівки, тапочки з ортопедичною устілкою сприяють правильному формуванню ступні малят від 2 років. До цього віку достатньо підшкірного жирового прошарку. Ортопеди наголошують, що для діток з клишоногістю супінатори протипоказані. У цьому випадку краще тримати детальну консультацію спеціаліста. Кращими застібками вважаються «липучки» чи стильна шнурівка, вони допомагають коригувати об’єм і виглядають естетично. Виробники з Польщі та Турції виготовляють чудове ортопедичне взуття для хлопчика у стриманих кольорах, та грайливе ортопедичне взуття для дівчинки.
Догляд за дитячим ортопедичним взуттям
Варто знати, що недопустимим вважається доношування речей за старшими братиками та сестричками. Це не гігієнічно та може призвести до неприємних наслідків. Щоб речі служили довше та були зручними, слід придбати кілька пар черевичків на різні сезони. Тоді буде змога чистити, мити і сушити їх залежно від потреби. Доглядати дитяче профілактичне взуття можна так, як і звичайне:
- регулярно протирати зволоженою ганчіркою;
- чистити щіткою після кожної прогулянки;
- під час дощу змащувати засобами, що відштовхують вологу;
- сушити осторонь від нагрівальних приладів.
Купуємо якісні товари для дітей
Інтернет-магазин KidButik.ua пропонує купити дитяче ортопедичне взуття високої якості лише в один клік по всій Україні. Для цього досить зайти на сайт, ознайомитися із каталогом та обрати потрібний товар. Також можна прочитати відгуки покупців. Ми працюємо без посередників, тому ціна кожної пари вас приємно здивує. Жителі міст Київ, Хмельницький та інші мають змогу замовити кур’єрську доставку або отримати покупку через відділення Нової Пошти.
Часті запитання про ортопедичне взуття
❓ Що потрібно знати про дитяче ортопедичне взуття?
Багато хто помилково вважає, що цей тип взуття має суто лікувальне призначення. Однак спеціалісти-ортопеди рекомендують його задля того, щоб дитяча ступня формувалась правильно, без викривлень та плоскостопості. Тому більш правильно його було б назвати профілактичним. Отже, ортопедичне взуття має за мету попередження різноманітних викривлень ніжки та плоскостопості.
❓ З якого віку можна носити ортопедичне взуття?
Профілактичні черевички бажано купувати діткам з 1 до 6-7-річного віку, коли йде інтенсивний розвиток скелету. У цей період важливо забезпечити правильний ріст ступні та підйому. Оскільки антропометричні розміри у цьому віці швидко змінюються, варто підбирати взуття кожні 6-8 місяців з урахуванням індивідуальних особливостей та побажань дитини.
❓Які виробники ортопедичного взуття найпопулярніші?
Багато виробників взуттєвих виробів позиціонують свою продукцію як лікувальну чи профілактичну. Однак фірм, що виготовляють дійсно якісний продукт для дітей вельми мало. Серед лідерів індустрії можна виділити польського виробника Bartek. Вироби цієї торгової марки виготовлені з урахуванням дитячої анатомії та лише з високоякісних матеріалів.
❓Які моделі ортопедичного взуття для дітей найпопулярніші?
Кожна матуся бажає своєму маляті лише найкращого. Тому при купівлі дитячих речей варто звертати увагу не лише на зовнішню привабливість, а й на функціональність виробу та якість матеріалів. Дизайнери пропонують різноманітні моделі і для дівчаток, і для хлопчиків: сандалі, туфлі, чобітки осінні, зимові та демісезонні, босоніжки. Основна вимога — відповідність віковим та анатомічним особливостям дитини.
❓Як правильно вибрати ортопедичне взуття?
Щоб визначити, чи підходить модель малюку, слід звернути увагу на такі параметри: довжина та ширина ступні, висота підйому. Носок черевичка має бути заокруглений, не стискати пальчики. Легка, гнучка та досить товста підошва — ознака гарного ортопедичного взуття. Задник повинен фіксувати п’ятку, не допускаючи викривлень. Устілку слід обирати таку, щоб відповідала анатомічним та віковим особливостям розвитку та мала супінатор. При виборі варто звернути увагу на матеріал, з якого зроблено взуття. Натуральна, гарно вироблена, шкіра та текстиль, які відрізняються еластичністю, витривалістю та екологічністю.